A jel szimbolizálhatja az áldott állapotban lévő nő alakját.
Az áldás szó eredete szerint átok-oldást jelentett. Valami fogta, visszatartotta, hátráltatta. Ennek vége. A probléma megoldódik, áldás kíséri, de csak akkor, ha ezzel másnak nem okoz hátrányt. A más nemcsak ember lehet, bármi a körülötte lévő természetben.
Az áldó szó pedig az adó > ádó, jót ádó, azaz áldó szókat rejti. Adjon, ádjon, árasszon jót, és áldás kíséri tetteit. Szerencsés lesz minden ügyben.
Az ádomás szó a szertartásokon adott adományokat jelenti, a táltos áldása után. Ezeket az ajándékokat, az ádomást közösen fogyasztják el a résztvevők. A régiségben az ádomást a megszentelés, áldás után a szegényeknek osztották szét.
Az álom a lélek nyelve. Az álomlátás útmutatást nyújthat problémáira. Elalvás előtt gondolja át, mi foglalkoztatja, majd lazítson, relaxáljon.
Emesének, magyarok ősanyjának gyermeke, Álmos is anyja álomlátásáról kapta nevét. „méhéből forrás fakad, és ágyékából dicső királyok származnak, ám de nem a saját földjükön szaporodnak el.”
A fordított állású kártya jelentése:
Elárvultnak érezheti magát. A jel alakjának értelmében kitérőre kényszerülhet. Túláradó érzelmek.
Hírek
Megjelent a ROVÁS-JAVAS kártyamelléklettel,
és A ROVÁSJELEK TITKAI rúnák és rovások könyv.
Terjesztők jelentkezését is várom. A könyvek tőlem rendelhetők 3500.- áron, az alábbi e-mailre kattintva.
temesvarigabilla@gmail.com
Egyre több község határában találkozhatunk rovásírásos falunévtáblával. Lelkes, tennivágyó emberek összefogva ápolják ősi értékeinket.
Ha Önnek is van fotója valamelyik helységnévtábláról, kérem, küldje el a gyüjteményembe. (Képtár)
Köszönjük!
Szavazás