A jel elsősorban a sarkalatos, azaz a lényeges dolgokra figyelés szükségességére utal. Mind a sátor, mind a piramis esetén a védelmet szimbolizálja.
A piramis a teremtő tűz jelképe. Segítségével a szellem kontaktust teremthet létének forrásával. Nem véletlenül ábrázolják a meditáló embert piramis szimbólummal, ezzel a legstabilabb alakkal.
A testünk a lélek, az isteni szikra sátora, háza, kuckója. Gondozza ennek megfelelőképpen.
A rovásjel sokszorozása, - például ebből a sátor- hegy-jelből három – sokat, itt sok hegyet jelent, azaz hegyes országot. Jelenti az Őshazát, a „Hegyek országát”. A magyar címerben a hármas-halom ezt jelképezi. A sok sátor szintén országot, települést szimbolizál. Tehát ez a lap kapcsolatban lehet az otthonával, hazájával, származási helyével, örökségével, szellemi örökségével.
A sátor, hegy, csúcs nagyon pozitív jel. Csúcsra kerülést, sikert, hegynyi energiát is jelez. Valóban szerencsés lehet, de a lényeges dolgokra oda kell figyelnie.
A sárkány fényes, arany kincset őriz. Ez a fényes kincs az otthona, a háza, a hazája.
A fordított állású lap jelentése: Elhatárolódás. Lényegtelen dolgokban szétforgácsolódás.
Hírek
Megjelent a ROVÁS-JAVAS kártyamelléklettel,
és A ROVÁSJELEK TITKAI rúnák és rovások könyv.
Terjesztők jelentkezését is várom. A könyvek tőlem rendelhetők 3500.- áron, az alábbi e-mailre kattintva.
temesvarigabilla@gmail.com
Egyre több község határában találkozhatunk rovásírásos falunévtáblával. Lelkes, tennivágyó emberek összefogva ápolják ősi értékeinket.
Ha Önnek is van fotója valamelyik helységnévtábláról, kérem, küldje el a gyüjteményembe. (Képtár)
Köszönjük!
Szavazás